Koltuk altlarında çıkan bezeler neye işarettir?Anti HBs’nin yüksek olması sizin hepatit B’ye karşı koruyucu antikorunuz olduğunu gösterir. Bu korunma aşılanma veya hastalığı geçirmiş olarak oluşmuş olabilir.

Bezeler (lenf Nodları) dışarıdan vücudumuza giren mikroorganizmalarla vücudun savaştığıvirguli Koltuk altlarında çıkan bezeler neye işarettir? direnç gösterdiği savunma yapılarımızdır. Boyundavirguli Koltuk altlarında çıkan bezeler neye işarettir? koltukaltındavirguli Koltuk altlarında çıkan bezeler neye işarettir? kasıklardavirguli Koltuk altlarında çıkan bezeler neye işarettir? ensede kulak çevresindevirguli Koltuk altlarında çıkan bezeler neye işarettir? dirsek bölgesinde ve hatta karın içi organlar ile göğüs boşluğunda normalde bulunurlar. Bademciklerimizde birer bezedir. Sağlam kişilerin %50-60′ında ciddi bir rahatsızlık olmadan normal boyutlarda bezelerle karşılaşmaktayız. Bulaşıcı hastalıkların (enfeksiyon hastalıkları) seyiri esnasında bezeler büyüyebildiği gibi; bazı kanserlerle beraber bulunması nedeni ile hem korkutucu olabilmekte hemde erken tanısının konması önem arzetmektedir.

Koltuk altı ve kasık bölgesi lenf bezeleri sıklıkla enfeksiyonla beraber olup kolvirguli Koltuk altlarında çıkan bezeler neye işarettir? uyluk ve bacağın cilt enfeksiyonları için ayrıntılı beze muayenesi gerekir. Ülkemizde çocukluk çağında aileler sıklıkla sol koltuk altı beze yakınması ile doktora başvururlar. Genellikle BCG(verem aşısı) aşısına ikincil gelişip tedavi gerektirmezler.

Pagination for Multi-page posts ~~~ -->