Diş Ağrıları Tedavisinde Kullanılan Bitkisel Yöntemler Nelerdir?Diş Ağrıları

Aşağıdaki yazımızda diş ağrılarının nedenlerine ve tedavisi için birkaç bitkisel yönteme yer verdik. Ancak unutulmamalı ki bitkilerle yapılan tedavi sadece vücuda destek amacı taşır. Hastalığın tedavisi için öncelikle doğru bir teşhis gerekmektedir. Dolayısıyla bir doktora görünmeniz lehinize olacaktır. Basit gibi gördüğünüz ağrılar ileride ciddi sorunlar doğurabilir.

Diş ağrısı; dişin çürümesi, minesinin aşınması, dişetlerinin iltihaplanması veya bunlara benzer nedenlerden kaynaklanan ve genellikle gece başlayan ve nabız atışı gibi zonklama tarzı ağrılardır.Bu durum özellikle kötü veya yetersiz ağız hijyeninden kaynaklanır. Ağız içine yerleşen bakteriler şekerli ve unlu yiyecek kalıntıları ile asit oluşturur ve bu da dişin koruyucu tabakasını zayıflatarak çürüklere neden olur.

ÖNERİLER
dis arilari tedavisinde kullanil 0 Diş Ağrıları Tedavisinde Kullanılan Bitkisel Yöntemler Nelerdir?

  • Ağrıyan diş, diş fırçası ve diş ipi kullanılarak temizlenmeli ve yarım su bardağına yarım çay kaşığı tuz ilave edilerek elde edilen tuzlu su ile ağız iyice çalkalanmalıdır.
  • Karabiber ve nane havanda dövülerek ezilir. Sarımsak suyu ile sulandırılarak sıvı kıvamına getirilir. Hazırlanan sıvı ile ıslatılan pamuk ağrıyan çürük dişin üzerine konur.
  • Ağrıyan dişin üzerine çok az karanfil yağı (eugenol) damlatılmış pamuk koyulabilir.(Fakat bu çok fazla olmamalıdır. Çünkü diş etini tahriş edebilir.)
  • Kurutulmuş ebegümeci tuzlu su ile ıslatılır. Ağızda çiğnenir.
  • Dilimlenmiş limon ile birlikte bir miktar adaçayı demlendirilir.Bu sulu karışım ağrıyan dişin tarafında duracak şekilde bir müddet ağızda tutulur. Bu işlem, sık sık tekrarlanabilir.
  • Papatya ve biberiye birlikte kaynatılır. Süzülerek elde edilen çaya limon tuzu ilave edilir.Bu çay ile ağız sık sık çalkalanır.

Pagination for Multi-page posts ~~~ -->